Челси не успя да победи Лестър, стигайки само до 0:0

...

"Челси" не успя да пречупи 10 от "Лестър"

" Челси " не съумя да победи " Лестър ", стигайки единствено до 0:0 в дуел от 23-ия кръг на Премиър лийг. " Лисиците " останаха с 10 души в 68-ата минута, когато втори жълт картон получи Бен Чилуел.

Гостите стартираха доста мощно и като по знамение не поведоха в резултата. Първо Оказаки, а по-късно Джейми Варди и Ндиди не съумяха да преодолеят тибо Куртоа.

" Челси " отговори с удар на Фабрегас, само че Шмайхел избави. В 32-ата минута Гари Кейхил получи травма и бе сменен от Кристенсен. До края на полувремето Куртоа майсторски отрази удар на Риад Марез.

След подновяването на играта " Лестър " продължи да бъде по-добрия тим на терена. В 56-ата минута Марез претендираше за дузпа, само че съдията даде знак играта да продължи.

В 68-ата минута гостите останаха с човек по-малко, откакто Бен Чилуел получи втори жълт картон.

Домакините хвърлиха всички сили до края да стигнат до успеха, само че Шмайхел резервира мрежата си суха. " Челси " остава на трето място с актив от 47 точки, а " Лестър " е осми с 31 пункта.
Източник: btvnovinite.bg