Челси не допусна коледна изненада и постигна очаквана победа над

...

"Челси" мина рутинно през "Брайтън"

" Челси " не позволи коледна изненада и реализира предстояща победа над " Брайтън " в 20-ия кръг на Висшата лига. Шампионите прибавиха трите точки към актива си, откакто победиха с 2:0.

" Брайтън " играеше устойчиво в отбрана през първото полувреме и това затрудни домакините. В 26-ата минута Фабрегас изведе превъзходно Моузес, само че той единствено насочи топката от въздуха и Райън съумя да избави.

В началото на второто полувреме обаче " сините " от Лондон разумно означиха първото попадение в срещата. След центриране на Сесар Аспиликуета Алваро Мората се разписа след удар с глава.

Попадението вдъхна убеденост на " Челси " и възпитаниците на Антонио Конте съумяха да се разпишат повторно в 60-ата минута. След ъглов удар Маркос Алонсо бе оставен непокрит и насочи топката към мрежата.
Източник: btvnovinite.bg