Челси най-после демонстрира шампионски блясък, отстранявайки безпроблемно Нюкасъл от пътя

...

Челси разпердушини “свраките” и е в пети кръг на ФА Къп

Челси най-сетне показва шампионски искра, отстранявайки безпроблемно Нюкасъл от пътя си към осминафиналите на ФА Къп. “Сините” разпердушиниха “свраките” с 3:0 в мача от 4-ия кръг на конкуренцията, а скритото оръжие на Антонио Конте – Миши Батшуай се отличи с цели два гола. “Батсман” откри резултата в 31-ата, а по-късно удвои в 44-ата минута на срещата. Маркос Алонсо пък зашемети “сините” почитатели на “Стамфорд Бридж” с прелестно изпълнен директен свободен удар в 72-ата минута, оформяйки за крайното 3:0.

В първите минути от срещата силите, сякаш изглеждаха изравнени.В 26-ата минута Джонджо Шелви нанесе добър удар от придвижване към левия ъгъл, само че Уили Кабайеро беше избрал добра позиция и го блокира.

Резултатът бе открит в 31-ата минута. Педро сподели отличен взор върху играта и пусна страховит извеждащ пас към Еден Азар. Белгиецът откри паралелно Маркос Алонсо в наказателното поле, който от своя страна асистира на Миши Батшуай първото му попадение.

В 41-ата минута Антонио Рюдигер пропуснах голяма опция, откакто се озова на чудесна стрелкова позиция и запрати мощен шут към противниковата врата от границата на наказателното поле. Топката обаче прелетя около лявата греда.

След поредна прелестна контраофанзива “сините " поведоха с 2:0 над гостите. Един Азар изведе Миши Батшуай зад противниковата защита. 24-годишният нападател стреля, Джамал Ласелс скочи на себеотрицателен шпагат в опит да я избие, само че в последна сметка кълбото се отби в тялото на футболиста и влезе в личната му врата.

Последните секунди от добавените минути на първото полувреме бяха леко инфарктни за вратаря на Челси – Уили Кабайеро. Първо 36-годишният пазач плонжира и избави рисков удар на Джонджо Шелви към долния десен ъгъл.

След това Шансел Мбемба стигна до центрирана топка в наказателното поле и насочи удар към долния ляв ъгъл. Кабайеро обаче още веднъж реагира великолепно, с цел да отрази.

През втората част лондончани превъзхождаха противника неведнъж. В 51-ата минута Педро се оправи добре на границата на пеналтерията, с цел да си откри пространство да стреля. Испанецът нанесе мощен удар към вратата, който мина тъкмо над напречната греда.

Маркос Алонсо оформи за класическото 3:0 в 72-ата минута на мача. Страхотна техника показва футболистът, откакто означи хубав гол от директен свободен удар. Той завъртя топката в горния десен ъгъл.

Така "сините " към този момент са в пети кръг на ФА Къп, а на следващия ден ще стане ясно и кой ще е идващия им противник в напдреварата.