Челси мачка на старта, Десподов игра почти цял мач при

...

Неочакван герой спаси на косъм Юнайтед от звучен португалски шамар

Челси мачка на старта, Десподов игра съвсем цялостен мач при загуба на ПАОК
Манчестър Юнайтед се избави трагично от загуба във втория си мач от Лига Европа - 3:3 като посетител на Порто. " Дяволите " изпуснаха задатък от 2:0, като позволиха поврат до 2:3, а в самия край трябваше да се намесва влезлият като запаса Хари Магуайър.

Маркъс Рашфорд даде задатък на британския гранд в 7-ата минута, а в 20-ата асистира за гола за Расмус Хьойлунд. До края на първото полувреме Порто изравни след головете Пепе и Саму Омородион в границите на единствено седем минути. През втората част Саму осъществя в 50-ата минута, с цел да реализира цялостния поврат. Манчестър Юнайтед остана и с човек по-малко на терена в 81-вата минута, когато капитанът Бруно Фернандеш още веднъж бе изпъден, само че все пак воденият от Ерик загар Хаг отбор изравни в добавеното време посредством Хари Магуайър.

След втората си извоювана точка Манчестър Юнайтед заема 21-во място в Лига Европа, до момента в който Порто е на 24-а позиция със единствено точка, само че не е ясно дали следващият слаб мач на " дяволите " няма да докара до уволняване на Ерик загар Хаг.

В изненадата на вечерта Елфсборг се наложи над Рома като хазаин на " Бурос Арена " в Швеция. Единственото попадение за " елегантните ", което се оказа и победно, бе осъществено от Майкъл Байду от дузпа в 44-ата минута. Така Рома продължава да бъде със единствено точка от началото на шампионата, заемайки 27-мо място. Елфсборг пък е 16-и с 3 точки в актива си.
 Снимка: Getty Images
В различен мач от вечерта ПАОК позволи втора загуба в Лига Европа. Гръцкият отбор загуби с 0:1 от ФКСБ, а българинът Кирил Десподов остана 83 минути на терена, само че не съумя да помогне на домакините.

Първа победа в шампионата пък спечели Атлетик Билбао, който победи като хазаин АЗ Алкмаар с 2:0.

В Лига на конференциите също се играха мачове, единствено че първи за този сезон. В най-интересия от тях Челси стартира с разгромна победа с 4:2 против Гент. Попаденията за " сините " от Лондон осъществиха Ренато Вейга, Педро Нето, Кристофер Нкунку и Киърън Дюсбери-Хол, до момента в който за гостите точни бяха Цуйоши Уатанабе и Омри Ганделман.