Челси изигра цялото второ полувреме с 10 играчи, като се

...

Челси успя да победи Брайтън, въпреки че игра второто полувреме с 10 играчи

Челси изигра цялото второ полувреме с 10 играчи, като се вкопчи в успеха над Брайтън с 3-2 след под напрежение край на Стамфорд Бридж.

Отборът на Маурисио Почетино към този момент имаше два напред с помощта на головите удари на Енцо Фернандес и Леви Колуил, когато на Конър Галахър беше показан втори жълт картон за фаулиране на Били Гилмор в добавеното време в края на първото полувреме.

Мигове преди изгонването на Галахър, Факундо Буонаноте върна Брайтън в резултата при 2-1 с удар в гредата и сцената изглеждаше готова за ответен удар от страна на гостите.

Вместо това Челси възобнови офанзивата си, Фернандес осъществя от точката в средата на второто полувреме, откакто отличният Михайло Мудрик беше фаулиран.

Жоао Педро излезе скамейката, с цел да върне гол с глава при започване на дългия интервал от добавеното време, преди Челси да оцелее след дузпа за допустима игра с ръка против Колуил с съвсем последното деяние на мача.

Това беше очевидна победа на Почетино ек...