Челси и Палмейрас е финалът в Световното клубно първенство в

...

Ясен е финалът в Световното клубно първенство

Челси и Палмейрас е финалът в Световното клубно състезание в Абу Даби. Без изненади минаха полуфиналите в шампионата.

Носителят на Копа Либертадорес бразилският Палмейрас победи с 2:0 носителя на Африканската Шампионска лига Ал Ахли от Египет с 2:0. Головете вкараха Вейга в 39-та минута и Дуду в 49-та минута.

Носителят на Шампионската лига британският Челси стигна до втория си край в шампионата, откакто победи с 1:0 носителя на Азиатската Шампионска лига Ал Хилал от Саудитска Арабия. Единственото попадение осъществя Ромелу Лукаку в 32-та минута.

Така във финала в неделя Челси ще срещне Палмейрас, а преди този момент е мачът за трето място сред Ах Ахли и Ал Хилал.

Челси за повторно ще играе край след 2012, само че тогава отборът загуби от различен бразилски тим - Коринтианс с 0:1 и в случай че успее да завоюват в неделя " сините " от Лондон ще прибавят още един трофей в сбирката си.
Източник: trafficnews.bg