Челси и Манчестър Юнайтед оставиха головете за друг път
Челси и Манчестър Юнайтед не се победиха в мача между тях от 26-ия кръг на британското футболно състезание.
Грандовете не оправдаха високите упования за ефективен, под напрежение конфликт, като резервираха головете за различен път, а интригата напълно не беше както всекидневно - до последния вероятен миг - 0:0.
Повече за поделянето на точките евентуално могат да съжаляват домакините, които имаха няколко доста положителни благоприятни условия да се разпишат още в границите на първите 45 минути.
На старта на втората част пък Зиеш бе най-близо до гола, като беше изведен самичък против Де Хеа, който обаче сподели класа и отрази изстрела му от доста близка отдалеченост с една ръка.
От Челси претендираха и за дузпа, за игра с ръка в наказателното поле, още веднъж в границите на откриващите 45 минути.
Повече от любопитно беше това, че съдията прегледа обстановката чрез системата ВАР, видя контакта на дясната ръка на състезателя на " алените дяволи " с кълбото, само че отсъди, че нарушаване на разпоредбите няма.
Това вбеси футболистите на Челси, които неотложно желаеха пояснение, само че такова не им бе обещано.
През второто полувреме доминираха тежките конфликти по цялата дължина на терена и двете единайсеторки по-скоро внимаваха да не инкасират попадение във вратата си.
Така Юнайтед резервира втората, а Челси 5-ата си позиция във краткотрайното класиране.
Грандовете не оправдаха високите упования за ефективен, под напрежение конфликт, като резервираха головете за различен път, а интригата напълно не беше както всекидневно - до последния вероятен миг - 0:0.
Повече за поделянето на точките евентуално могат да съжаляват домакините, които имаха няколко доста положителни благоприятни условия да се разпишат още в границите на първите 45 минути.На старта на втората част пък Зиеш бе най-близо до гола, като беше изведен самичък против Де Хеа, който обаче сподели класа и отрази изстрела му от доста близка отдалеченост с една ръка.
От Челси претендираха и за дузпа, за игра с ръка в наказателното поле, още веднъж в границите на откриващите 45 минути. Повече от любопитно беше това, че съдията прегледа обстановката чрез системата ВАР, видя контакта на дясната ръка на състезателя на " алените дяволи " с кълбото, само че отсъди, че нарушаване на разпоредбите няма.
Това вбеси футболистите на Челси, които неотложно желаеха пояснение, само че такова не им бе обещано. През второто полувреме доминираха тежките конфликти по цялата дължина на терена и двете единайсеторки по-скоро внимаваха да не инкасират попадение във вратата си.
Така Юнайтед резервира втората, а Челси 5-ата си позиция във краткотрайното класиране. Източник: fakti.bg
КОМЕНТАРИ




