Челси и Ливърпул не се победиха в голямото дерби от

...

Челси - Ливърпул 1:1, по един отменен гол с VAR

Челси и Ливърпул не се победиха в огромното дерби от първия кръг на британската Висша лига. Очакваната с огромен интерес среща на „ Стамфорд Бридж “ завърши при резултат 1:1, само че предложи доста страсти на почитателите и 2 анулирани гола, по един за всеки тим, след намеси на ВАР.

Двата тима сътвориха куп положения, само че повече могат да съжаляват домакините, тъй като имаха самодейността в по-голямата част от формалния дебют на новия си треньор Маурисио Почетино.

Двата тима не престават да редуват равенства в срещите по сред си, а в този момент Ливърпул откри резултата посредством Луис Диас в 18-ата минута. Аксел Дисаси изравни в 36-ата минута, само че преди този гол беше анулирано попадение на Мохамед Салах, от което гостите можеха да пернат с 2:0.

Две минути преди гола за Ливърпул Николас Джаксън можеше да открие за Челси, само че Алисон Бекер избави. В ответната офанзива Макалистър преодоля пространство с топката, подаде на Салах, който пък откри Луис Диас.

Колумбиецът изпревари Дисаси и прати топката във вратата. Малко преди първия гол пък Салах уцели и страничната греда. В 29-ата минута Салах вкара своето дежурно попадение, което обаче този път не беше зачетено поради засада, открита след инспекция със системата ВАР.

В 36-ата минута Челси изравни. Центриране от ъглов удар провокира меле в наказателното поле не " алените ", Бен Чилуел върна топката покрай голлинията, а Дисаси я прати в мрежата за 1:1. Само две минути по-късно Бен Чилуел прати за повторно топката в мрежата на Алисон Бекер, само че и това попадение беше анулирано.

Началото на второто полувреме беше за Ливърпул, които сътвориха две чудесни обстановки. Най-напред Върджил ван Дайк пропусна да прати топката в мрежата, а по-късно при възможна игра с ръка на Джаксън след удар на Доминик Собослай те желаеха дузпа. Прегледът с ВАР обаче сподели, че такава няма.

След 70-ата минута Ливърпул даде  самодейността на домакините и най-вече се защитаваше, само че можеше отново да стигне до победа в последните секунди. Удар на Дарвин нунес рикошира в Дисаси и излезе на сантиметри от страничната греда.

ЧЕЛСИ – ЛИВЪРПУЛ 1:1