Челси и Арсенал с категорични победи в Лига ЕвропаОтборите на

...

Челси и Арсенал с категорични победи в Лига Европа

Челси и Арсенал с безапелационни победи в Лига Европа
Отборите на Челси и Арсенал реализираха безапелационни победи в шампионата Лига Европа.,,Сините “ надиграха с 4:0 вкъщи гръцкия ПАОК. Мениджърът на отбора Маурицио Сари заложи на запасите в опит да запази силите за неделното лондонско дерби с Фулъм.

Двубоят на,,Стамфорд Бридж “ стартира с пряк червен картон още в 7-та минута на Йевхен Хачериди от гостуващия състав. Челси последователно ускори натиска върху противника си и Оливие Жиру откри резултата в 27-та минута след асистенция на Педро. Десет по-късно още веднъж френският нападател бе в прегръдките на съотборниците си, като този път помощник бе Сеск Фабрегас.

През втората част паднаха още две попадения във вратата на Александрос Пашалакис. Калъм Хъдсън-Одой направи резултата типичен след тъкмо час игра и нова асистенция на Фабрегас, а резервата Алваро Мората оформи крайното 4:0 след пас на Одой. Така Челси записа петия си триумф от пет изиграни срещи в група L. В другия мач от групата БАТЕ Борисов победи вкъщи Види с 2:0.

Друг британски отбор в лицето на Арсенал надделя с 3:0 при гостуването си украинския Ворскла Полтава и към този момент 18 следващи мача е без загуба във всички шампионати. Срещата се изигра на,,Олимпийския стадион “ в Киев, откакто президентът на страната Петро Порошенко разгласи военно състояние в 10 области.

Подобно на Челси, възпитаниците на Унай Емери излязоха с запасите, с цел да запазят сили за дербито на северен Лондон против Тотнъм в неделя. Още в 11-та минута,,артилеристите “ ликуваха след попадението на Емил Смит-Роу. В 27-та Аарън Рамзи повиши на 2:0 след тъкмо изпълнена дузпа, а Джоузеф Уилък направи резултата типичен в 41-та.

През втората част до нови голове не се доближи и по този начин Арсенал ще приключи на върха в група E. В другия мач от групата Карабах загуби вкъщи с пагубното 1:6 от Спортинг Лисабон.