Челси е пет непобедени от мача с 5-0 срещу Арсенал,

...

Извън хаоса Маурисио Почетино вече може да види перспективата за кампания в Лига Европа за Челси след победата с 2-1 над Брайтън, пише МАТ БАРЛОУ

Челси е пет непобедени от мача с 5-0 против Арсенал, като завоюва последните четири и се нуждае единствено от точка от неделния мач вкъщи против Борнемут, с цел да се класира за Лига Европа. Спечелете още веднъж и можеха да надскочат Тотнъм и да завършат пети.

Не всичко обаче беше елементарно, с Рийс Джеймс, изпъден 20 минути след влизането си, ритайки навън като възмездие на Жоао Педро след фаул, което ще го накара да пропусне началото на идващия сезон заради премахване.

Челси скочи до шесто място в таблицата на Висшата лига с победа като посетител на Брайтън

Кристофър Нкунку вкара първия си гол от януари и третия си, откогато се причисли към Челси

Отборът на Маурисио Почетино приключва мощно и наподобява евентуално ще играе в Лига Европа следващата година

Палмър направи замайващ удар с глава, с цел да поведе Челси през първото полувреме