Челси бързо се върна на победния път, след като преди

...

Челси си върна третото място след успех над градския съперник

Челси бързо се върна на победния път, откакто преди няколко дни претърпя отчаяние против Лестър Сити. Тази вечер селекцията на Маурицио Сари завоюва значимото си посещение на градския противник Уотфорд с 2:1. В воин за " сините " се трансформира белгийската звезда Еден Азар, вкарал и двата гола в мрежата на Фостър.

Брайтън и Арсенал не се победиха в мач от Висшата лига
Арсенал още веднъж се издъни в несъответствуващ миг

" Топчиите " приключиха 1:1 при гостуването си на Брайтън

По този метод отборът измести Арсенал от четвъртото място, имайки актив от 40 точки. Лидерът Ливърпул обаче на цели 11 разлика...

Снимка 397313
Източник:

Челси можеше да нанесе първия удар по реномето на своя конкурент в 10-ата минута. Уилиян, малко непривично за себе си, съумя да насочи изстрел с глава, който обаче мина над горната греда.

Гол в интерес на " сините " въпреки всичко имаше, когато Еден Азар съумя да означи в първата минута от продължението на първата част. Играч на Уотфорд сбърка в центъра, което разреши на Матео Ковачич да подхване бърза контраофанзива. Топката стремително стигна до Азар, който мина през вратаря Фостър и на празна врата означи.

Шоуто на " Викъридж Роуд " обаче продължваваше. При ответната си офанзива, " стършелите " бързо стигнаха до изравняването. Деулофеу и Холебас комбинираха " на късо " при един корнер, след което гръцкият национал насочи балонно центриране към дъгата. Том чудесно позициониран беше Роберто Перейра. Аржентинецът откри топката непосредствено от въздуха и трансформира осъществяването си във приказен гол.

Снимка 397312
Източник:

Челси бързо си върна водачеството в 58-ата минута. Еден Азар нахлу мощно в наказателното поле, а там жестоко бе пресрещнат от излезлия да го пресече Бен Фостър. Главният арбитър Мартин Аткинсън беше безапелационен - дузпа за лондончани!

Тотнъм разруши Борнемут с 5:0
Тотнъм ознаменува Боксинг дей с погром над Борнемут (Резултати от Висшата лига)

Чудесен коледен подарък за " шпорите "

С виновната задача естествено се нагърби Азар, който показва успокоение и прати стража на Уотфорд в противоположния ъгъл.

Това развиване като че ли се отрази на играта на Уотфорд, защото лондончани преобладаваха до края на срещата и пропуснаха няколко положителни обстановки. В 72-ата минута Уилиан получи топката от Азар в наказателното поле и насочи невисок удар, а топката се удари в гредата.

Снимка 397311
Източник:

Великолепен пробив на Канте не бе приключен с прекрасен изстрел от страна на французина. Трой Дийни пък пропусна добра опция за домакините. В последните минути Жоржиньо и Рюдигер също се разминаха с гола.

В идващия кръг на Уотфорд следва тежка борба с Нюкасъл. Челси гостува на непредсказуемия отбор на Кристъл Палас.

Лестър победи Манчестър Сити с 2:1
Нова злополука за Манчестър Сити! Лестър нанесе трета загуба на " жителите " във Висшата лига!