Челси 1 : 1 Астън Вила 50′ ГООООООООООООООЛ!!!1:1!Попадение на Ел

Челси - Астън Вила 1:1, гостите се връщат в мача

50′
ГООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Попадение на Ел Гази !

Центриране в наказателното поле намира играча на гостите, който прокарва кълбото сред краката на вратаря.

Резултатът е подравнен!
45′
Играта е възобновена.
45+2′

45+1′
Първото полувреме стартира с масиран напън на домакините. Те пробваха да притиснат съперниците си в личната им половина.

Следваха центрирания по фланговете и директни офанзиви с малко подавания, само че този по-директен метод не се оказа напълно печеливш за домакините.

На собствен ред бирмингамци пробваха да застрашат Менди неведнъж, с изстрели от всевъзможна отдалеченост. Почти всяка офанзива на тима приключваше с удар по посока вратата на столичани. Успеваемостта на отбора обаче не беше добра.

Сред най-често фаулираните футболисти на терена бе Грийлиш, като най-сериозен отпор той срещна от Канте.

Жиру на няколко пъти имаше опция да заплаши вратаря на противника, само че шансът не беше на негова страна.

Със сериозен пропуск се регистрира и Пулишич, който не съумя да се разпише от преференциална позиция в средата на полувремето. След това той извърши и рисково нарушаване против Кеш. Наложи се интервенция на медицинския екип, откакто играчът на Вила бе изритан в главата. Все отново се оказа, че той е в положение да продължи присъединяване си в мача.

В 34-ата минута следващото центриране към Жиру този път бе отиграно брилянтно от нападателя, който с плонж запрати кълбото в мрежата за 1:0, по-скоро справедливо, с оглед показаното от двата тима до този миг.

Астън Вила направи няколко опита да се върне в резултата преди почивката, само че шут на Траоре се спря в тялото на защитник на Челси, макар че топката се бе насочила застрашително към задачата.
45′
Почивка.
44′
Жълт картон за Аспиликуета.
39′
Самостоятелен, нескончаем пробив на Маунт.

Завършващият му удар не е прецизен.

Разочарование по лицето на младата вяра на домакините.
37′
Не стигат доста подавания до Хъдсън-Одой.

Няма да бъде напълно изненадващо, в случай че той бъде сменен, на по-късен стадий от срещата.
 Снимка 511459
Източник:
34′
ГООООООООООООЛ!!!

1:0!

Този път неточност няма.

Пас към Жиру в наказателното поле.

Той засича топката с плонж, по извънредно гръмък метод.

Предимство за Челси!
32′
Центриране към Жиру.

Той не отклонява топката както се очакваше.

Добавката на Пулишич също не е на равнище.
30′
Центриране в полето на Челси.

Менди не се намесва по допустимо най-хубавия метод.

Кеш стреля над вратата.
25′
Игра в центъра на терена.

Траоре се връща, с цел да оказва помощ на съотборниците си.

Без офанзиви към двете порти в последните няколко минути.
21′
Центриране към Пулишич.

Той пробва акробатично осъществяване.

Намира обаче главата на Кеш, а не топката.

На футболиста на Вила е оказана здравна помощ, след което той се връща в игра.
20′
Изстрел от далечно разстояние към вратата на Челси.

Уоткинс го насочва.

Кълбото лети високо над задачата.
19′
МакГин се промъкна около Канте и подава в предни позиции.

Траоре стига до топката.

Опитът му да шутира обаче стопира в тялото на защитник.
17′
Нова порция фаулове против Грийлиш.

Няма благосклонност за една от звездите на бирмингамци.

Този път Канте наруши разпоредбите.
12′
ПРОПУСК!

Пулишич получава извеждащо подаване.

Справя се с двама бранители и стреля!

Топката се отбива във външната страна на мрежата.

Малшанс за Челси.
7′
Първи удар и във вратата на Челси.

Менди избавя.

Грийлиш центрира, само че до нова заплаха по този начин и не се стига.
5′
Още един ъглов удар в интерес на лондончани.

Маунт го завоюва.

Отново обаче нищо забавно след подаването.

Не изключително стеснителен изстрел на Рюдигер.
4′
На два пъти Грийлиш претендира, че против него е било осъществено нарушаване.

Такова не е отсъдено.
3′
Натиск на домакините в началните минути на дуела.

Първи корнер в интерес на " сините ".

Нищо запаметяващо се след осъществяването.
1′

1′
Първи съдийски сигнал.
Състав Менди Мартинес Аспиликуета Таргет Рюдигер Конса Кристенсен Грийлиш Чилуел МакГин Жоржиньо Хоус Канте Ел Гази Маунт Кеш Пулишич Луис Хъдсън-Одой Траоре Жиру Уоткинс Треньор Франк Лампард Дийн Смит Резерви Емерсон Ел Мохамади Гилмур Енгелс Томори Гилбер Хаверц Хърихейн Ковачич Накамба Кепа Хийтън Вернер Тейлър Силва Рамзи Ейбрахам
Челси е хазаин на Астън Вила в дуела сред двата отбора от 16-ия кръг на британската Висша лига.

Срещата на стадион " Стамфорд Бридж " стартира в 19:30 часа.
 Снимка 510809
Източник:

Съседите в класирането имат по 25 точки, само че бирмингамци са една от приятните изненади през акцията и имат два мача по-малко от столичани.
 Лампард: Гневен съм, през второто полувреме показахме някакво предпочитание

" Сами си усложнихме живота "

" Сините " завоюваха последните шест мача във всички шампионати против този противник. Астън Вила победи в пет от последните си шест гостувания в шампионата, само че пък Челси няма проваляне в последните си шест мача на личен стадион.
 Арсенал победи Челси с 3:1
Възроден Арсенал реализира жадувана победа над Челси на Боксинг дей

Микел Артета може да диша по-спокойно

В състава на домакините отсъстващ ще е Зиеш, а в отбора на гостите разполагаем няма да бъдат Баркли, Минг, Уесли, Трезеге и Лансбъри.

!

В последните си пет мача, лондончани записаха три загуби, една победа и едно тъждество. В последният си турнирен мач те изгубиха градското дерби с Арсенал, откакто отстъпиха с 1:3 на " Емиратс ".
 Снимка 511304
Източник:

През миналия сезон, двата тима изиграха два мача между тях, в които Челси записа победи с по 2:1.
 Тиаго Силва: Искам да спечелвам титли с Челси и международната купа с Бразилия