Чехия взе непреодолим аванс от 3:1 победи срещу Германия в

...

Чехия се класира за финала на Фед Къп

Чехия взе неизпълним задатък от 3:1 победи против Германия в Щутгарт на полуфинала за " Фед Къп ", импровизирано международно отборно състезание по тенис за дами.

Чехия водеше с 2:0 след първия ден през вчерашния ден, а през днешния ден в първия сингъл Юлия Гьоргес победи Каролина Плишкова с 6:4, 6:2 за 55 минути и понижи пасива на домакините. В идващия дуел обаче Петра Квитова донесе победа на Чехия, откакто завоюва против Анжелик Кербер с 6:2, 6:2 за 58 минути. Така Чехия се класира за шести път за финала на " Фед Къп " в последните осем години.

Absolute scenes in Stuttgart! The Czechs are heading to yet another #FedCupFinal!

13 #FedCup pic.twitter.com/FvCjiWyh2j
— Fed Cup (@FedCup) April 22, 2018
В другия полуфинал защитаващият купата си Съединени американски щати гостува на Франция. Двата отбора си размениха по една победи след първия ден, само че Съединени американски щати поведе с 2:1 през днешния ден. Шампионката от Откритото състезание на Съединени американски щати Слоун Стивънс победи Кристина Младеновия с 6:2, 6:0 за 54 минути.