Чехия разгроми Китай с 4:1 в приятелска среща, играна в

...

Чехия с обрат срещу Китай

Чехия разгроми Китай с 4:1 в другарска среща, играна в Нанжинг. На почивката обаче резултатът бе 1:0 за домакините от Китай, които съумяха да изненадат противника си с гол на Фан Ксяодонг още в 5-ата минута.

След почивката чехите заредиха офанзива след офанзива пред китайската врата и в 58-ата минута, въпреки и с много огромна доза шанс, Томаш Калас изравни. Само минута по-късно появлият се в игра на почивката нападател на Рома Патрик Шик даде задатък на гостите в резултата с добавка съвсем от голлинията, а в 62-ата още една запаса - Михаел Крменчик, бе прецизен за 1:3. В 78-ата минута стражът Юнлинг Ян избави дузпа, изпълнена от Владимир Дарида, само че секунди по-късно резервата Павел Кадерабек с глава оформи крайния резултат.

КИТАЙ - ЧЕХИЯ 1:4