Чехия победи с 2:1 домакина Норвегия в приятелски мач, който

...

Чехия постигна победа срещу Норвегия в контрола

Чехия победи с 2:1 домакина Норвегия в другарски мач, който беше дебютен за чешкия селекционер Иван Хашек.

Оскар Боб откри резултата в интерес на норвежците след 20 минути игра, само че попадения на Давид Зима осем минути преди почивката и на Антонин Барак в 85-ата минута осигуриха триумфа за гостите.

Чешкият отбор има единствено три победи в последните си 12 гостувания.

Звездата на Норвегия Ерлинг Холанд игра 75 минути и четвърт час преди приключване на постоянното време беше сменен от Йорген Странд Ларсен.

Чехия е в група с Турция, Португалия на Евро 2024 в Германия през лятото. Последният противник на чехите в груповата фаза ще стане прочут след изиграване на баража сред Грузия и Гърция.

В друга другарска среща, играна довечера, Лихтенщайн загуби с 0:4 против Фарьорските острови.