Чехия победи Молдова с 3:0 като домакин в директна битка

...

Чехия не даде шанс на Молдова да помечтае за Евро 2024

Чехия победи Молдова с 3:0 като хазаин в директна борба за класиране на Евро 2024, което ще се организира следващата година в Германия. Мачът се игра на стадион " Андрув " в Оломуц.

Единственото попадение през първата част означи Давид Дудера в 14-ата след асистенция на Томаш Хори. Самият Хори повиши за 2:0 в 72-ата, а класическото 3:0 оформи Томаш Соучек в 90-ата минута.
 Украйна - Италия 0:0 в съдбоносен мач от квалификациите за Евро 2024
Европейският първенец Италия се добра и до Евро 2024, Украйна не получи чиста дузпа в края

Вижте детайлности

От 55-ата минута Молдова игра с човек по-малко, тъй като Владислав Бобогло си изкара два жълти картона, респективно червен, за попречване и удар с лакет в границите на единствено 8 минути.

Така Чехия ще играе на Европейското за сметка на Молдова, която за първи път беше с късмет да стигне до сходен огромен конгрес в цялата си история. Чехия събра актив от 15 точки и са на второ място. Молдова са с 10 - на четвърта позиция в група " Е ".

В другия мач от този поток, водачът Албания и последният Фарьорски острови завършиха без победител 0:0.