Чехия и Белгия завършиха наравно 1:1 в мач от квалификациите

...

Белгия си тръгна само с точка от Прага

Чехия и Белгия приключиха наедно 1:1 в мач от квалификациите за Мондиал 2022. Срещата бе от група " Е ".

Лукас Провод откри резултата в 50-ата минута, а Ромелу Лукаку изравни след час игра.

Така и двата отбора имат по 4 точки в актива си и са водачи в групата.

Двубоят стартира двуостро. В 9-ата минута добра опция за гол пропусна Дрис Мертенс. Минута по-късно гредата спря удар на Михаел Крменчик. До края на първата част Кевин де Бройне и Леандер Дендонкер бяха покрай попадение, само че не съумяха да се разпишат.

Чехия поведе пет минути след почивката. Якуб Янкто откри в наказателното поле Лукас Провод. Халфът на Славия (Прага) с акуратен удар в десния ъгъл вкара за 1:0.

Десет минути по-късно Ромелу Лукаку изравни. Де Бройне откри деветката в наказателното поле, получи се меле, след което Лукаку прати топката във вратата за 1:1.

До края на мача други голове не паднаха.
 Португалия изпусна два гола задатък против Сърбия, срещата приключи с дискусионна обстановка