Защо Facebook ще стане от площад в хол
Че ситуацията на Фейсбук не е по никакъв начин розово е ясно от дълго време. Мерките, които управлението на обществената мрежа взимаше до този миг, не дадоха стремежи резултат - да стихнат рецензиите във връзка с сигурността ни като консуматори. Само за предходната година данни на над 50 милиона консуматори са употребявани за търговски и политически цели.
Вчера, 6 март, Марк Зукърбърг разгласява в блога на Фейсбук отворено писмо, с което оповестява своята нова визия за обществената мрежа, фокусирана върху неприкосновеността на персоналния живот на всички в нея. Именно обезпечаването й е едно от най-големите провокации, през които би трябвало да премине, с цел да завоюва още веднъж доверието на потребителите.
В последните 15 години Фейсбук и Instagram свързват милиарди души по целия свят с разнообразни ползи и от разнообразни обществени групи - цифровият еквивалент на градските площади , където всички се събират. Но в близко бъдеще Зукърбърг вижда обществената мрежа като цифровия еквивалент на хола на едно жилище .

Според него, бъдещето на връзките в интернет е точно в тези платформи, които подсигуряват сигурност и цялост в безкрайното цифрово поле. Неприкосновеността на диалозите разрешава на хората да поддържат връзка по-естествено, каквато е и задачата на обществените мрежи.
Все повече консуматори избират персоналните диалози и шерването с дребни групи, в сравнение с присъединението към огромни общности, в които доверието е под въпрос. Публичните обществени мрежи също имат своето място в интернет пространството, само че двете неща би трябвало да бъдат разграничени.
Зукърбърг е наясно, че хората не имат вяра в концепцията за Фейсбук като място за сигурна връзка поради неприятната известност, построена напоследък. Затова и главната му цел е основаването на сигурни сървъри за предпазване на данни и опция за изпращане на криптирана информация, налична единствено от двете комуникиращи страни .

Освен това, създателят на обществената мрежа съобщи, че желае да ни подсигурява сигурността, че споделяме нашите отзиви и прекарвания единствено и само с дребната група, която ние самите се избрали за наши слушатели. Една от концепциите е и информацията ни да се съхранява на сървърите за по-кратко време , с цел да се понижи опцията от злоупотреби.
Ето за какво и съгласно кого Фейсбук е " цифров разбойник "
Компанията на Зукърбърг редовно е нарушавала редица закони
Зукърбърг прецизира, че създаването на съответни ограничения, които ще подсигуряват сигурна и по-лична връзка в обществената мрежа, към момента е в развой. Провеждат се разнообразни съвещания със експерти и смяната на Фейсбук евентуално ще се случи последователно в идващите няколко години .
Вчера, 6 март, Марк Зукърбърг разгласява в блога на Фейсбук отворено писмо, с което оповестява своята нова визия за обществената мрежа, фокусирана върху неприкосновеността на персоналния живот на всички в нея. Именно обезпечаването й е едно от най-големите провокации, през които би трябвало да премине, с цел да завоюва още веднъж доверието на потребителите.
В последните 15 години Фейсбук и Instagram свързват милиарди души по целия свят с разнообразни ползи и от разнообразни обществени групи - цифровият еквивалент на градските площади , където всички се събират. Но в близко бъдеще Зукърбърг вижда обществената мрежа като цифровия еквивалент на хола на едно жилище .

Според него, бъдещето на връзките в интернет е точно в тези платформи, които подсигуряват сигурност и цялост в безкрайното цифрово поле. Неприкосновеността на диалозите разрешава на хората да поддържат връзка по-естествено, каквато е и задачата на обществените мрежи.
Все повече консуматори избират персоналните диалози и шерването с дребни групи, в сравнение с присъединението към огромни общности, в които доверието е под въпрос. Публичните обществени мрежи също имат своето място в интернет пространството, само че двете неща би трябвало да бъдат разграничени.
Зукърбърг е наясно, че хората не имат вяра в концепцията за Фейсбук като място за сигурна връзка поради неприятната известност, построена напоследък. Затова и главната му цел е основаването на сигурни сървъри за предпазване на данни и опция за изпращане на криптирана информация, налична единствено от двете комуникиращи страни .

Освен това, създателят на обществената мрежа съобщи, че желае да ни подсигурява сигурността, че споделяме нашите отзиви и прекарвания единствено и само с дребната група, която ние самите се избрали за наши слушатели. Една от концепциите е и информацията ни да се съхранява на сървърите за по-кратко време , с цел да се понижи опцията от злоупотреби.
Ето за какво и съгласно кого Фейсбук е " цифров разбойник "
Компанията на Зукърбърг редовно е нарушавала редица закони
Зукърбърг прецизира, че създаването на съответни ограничения, които ще подсигуряват сигурна и по-лична връзка в обществената мрежа, към момента е в развой. Провеждат се разнообразни съвещания със експерти и смяната на Фейсбук евентуално ще се случи последователно в идващите няколко години .
Източник: lifestyle.bg
КОМЕНТАРИ




