Частен самолет се разби днес на регионално летище в щата

...
Частен самолет се разби днес на регионално летище в щата
Коментари Харесай

Частен самолет се разби на летище в щата Северна Каролина, има загинали

Частен аероплан се разруши през днешния ден на районно летище в щата Северна Каролина, употребявано от тимове от американските автомобилни серии НАСКАР и компании от листата " Форчън 500 " (Fortune 500), като избухна огромен пожар и се оповестява за няколко починали, съобщи Асошиейтед прес, базирайки се на управляващите. 

" Мога да потвърдя, че има жертви ", съобщи шерифът на окръг Айърдел Дарън Кембъл, въпреки че отхвърли да уточни какъв брой са те. 

Самолетът " Чесна Си-550 " (Cessna C550) се е разрушил при опит за кацане на районното летище " Стейтсвил ", на към 72 километра северно от град Шарлът, най-големия град в щата Северна Каролина, заяви Федералната авиационна администрация на Съединени американски щати (ФАА). 

Националния ръб за транспортна сигурност (National Transportation Safety Board - NTSB) и ФАА организират следствие по случая.

Метеоролози оповестяват, че по време на злополуката на мястото е имало облаци и слаби валежи. 

Според уеб страницата за следене на полети " FlightAware " самолетът е изхвърчал от летището малко след 10:00 ч. тази заран локално време (17:00 ч. българско), само че по-късно се е върнал и се е опитал да кацне. 

Самолетът е трябвало да лети по-късно от Сарасота, щата Флорида, до интернационалното летище " Трежър Кей " на Бахамите, преди да се върне във Форт Лодърдейл, щата Флорида, и по-късно още веднъж в Стейтсвил до вечерта, сочат данни от летателния проект. 

Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР