Част от площада пред храма “Св. Ал. Невски” в София

...
Част от площада пред храма “Св. Ал. Невски” в София
Коментари Харесай

Фандъкова съобщи много важна новина за площада пред храма “Св. Ал. Невски”

Част от площада пред храма “Св. Ал. Невски” в София става пешеходен. Това ще се случи до края на ноември, когато завърши първият стадий от обновяването на тази зона в центъра, заяви кметът на София Йорданка Фандъкова.

На площада пред храма ще се забрани придвижването в сектора сред улиците “11 август” и “15 ноември”. Преди това там ще се обновят тротоарите и осветлението. “Работите в зоната стартират от понеделник. Това е лицето на София, в зоната се намират знаците на града - храмовете “Св. Ал. Невски” и “Св. София”, паметниците на Незнайния боец, на Цар Освободител, на Васил Левски и други. Затова работата е доста виновна. Искаме да запазим духа на София и да възобновим инфраструктурата”, изясни Фандъкова.

Тя акцентира, че за закъснение или за некачествена работа са планувани строги наказания. Освен над половин милион лв. банкова гаранция изпълнителят ще заплаща по 180 000 лева наказателна клауза за всеки ден просрочие. 900 000 лева пък е глобата за некачествено осъществяване. До края на ноември ще се ремонтират градините “Кристал” и “Св. Климент Охридски”, сектори от улиците “Московска”, “Дунав”, “15 ноември”, “Оборище”, “Париж” и бул. “В. Левски”. В цялата зона след ремонта контейнерите за боклуци ще влязат подземен. Общата стойност на плана е 21,5 млн. лева Той се финансира по Оперативна стратегия “Региони в растеж”.
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР