Чарли Линдгрен спаси 38 удара в първия шътаут в кариерата

...

Уникален мач за вратаря на Монреал в НХЛ

Чарли Линдгрен избави 38 удара в първия шътаут в кариерата си, като оказа помощ на Монреал да завоюва с 2:0 при гостуването си на Чикаго. Джонатан Дрюин откри резултата в 1:54 минута на третата част, откакто самичък нахлу от ляво. Това е трети гол за Дрюин, който прекъсна серията на вратаря на домакините Кори Крофорд от 173 минути и 9 секунди без позволено попадение. Защитникът Джо Мороу вкара второто попадение в мача, разписвайки се в 7:45 минута на третия интервал. Победата пък е четвърта в пет мача за Монреал.

След като влезе в мача с два следващи шътаута против Филаделфия и Минесота, Крофорд избави през днешния ден 33 удара. Линдгрен, който е роден в Лейквил (Минесота), записва и първи мач като титуляр през сезона, откакто Кари Прайс има контузия в слабините, а Ал Монтоя остана на пейката. Монреал е на 6-о място в Атлантическата дивизия, а Блекхоукс на същата позиция, само че в Централната. Айлендърс се наложи над Аваланч с 6:4, а Матю Барзал направи клубен връх с пет асистенции в един мач. Ник Леди и Джонатан Еберле се отличиха с по два гола всеки, а другите две шайби бяха на Дзжони Бойчък и Скот Мейфилд.