Чардафон победи Спартак Варна с 29:26 (16:14) и заслужи бронзовите

...

Чардафон спечели бронзовите медали в турнира за Купата на Българи

Чардафон победи Спартак Варна с 29:26 (16:14) и заслужи бронзовите медали в шампионата за купата на България по хандбал за мъже в Кубрат. Варненци започнаха по-добре и поведоха с 8:5, само че със серия от пет следващи попадения габровци обърнаха резултаата в своя изгода. Спартак съумя да изравни при 11:11 и мачът продължи гол за гол, само че с по-силни последни четири минути хандбалистите на Чарфафон се отдръпнаха с задатък от 16:14 на почивката.

В началото на второто полувреме габровци дръпнаха с 19:15 и до края поддържаха задатък от 3-4 попадения, с цел да стигнат до оценките. Силен мач за спечелилите направи Марио Янчев, който приключи с 8 гола. Финалът сред защитаващия трофея си Локомотив Варна и Добруджа започва в 13.00 часа.