Чадърът е аксесоар, който използваме често през пролетния и есенния

...
Чадърът е аксесоар, който използваме често през пролетния и есенния
Коментари Харесай

Да си изберем чадър

Чадърът е аксесоар, който използваме постоянно през пролетния и есенния сезон. В предишното употребен в всекидневието /а през днешния ден единствено на плажа/ и срещу слънце, в този момент най-често се сещаме за него сега, в който завали дъжд и не ни е на разположение. Открит преди над 4000 години в Китай, през днешния ден още веднъж чадърите идват в огромния случай от тази страна. Разбира се в Китай се създават и качествени артикули, за това ще обърна внимание на това, какви тънкости има при избора на чадър.

Въпрос на усет е дали ще предпочетете ръчен, автоматизиран, сгъваем чадър или вид – бастун, стига да е комфортен. Преди да го купите обърнете поотделно внимание на плата, дръжката, структурата.

Убедете се, че чадърът е здрав – с добре закрепени детайли – ръкохватка, купол, спици (пръчки), добре зашит плат. Проверете и самия механизъм – дали работи безпрепятствено и не засича. За задачата отворете и затворете чадъра няколко пъти. Ако чадърът е автоматизиран – то изпробвайте бутона му, който също би трябвало да е крепко закрепен, а не да „ хълтави ”, а също така и да е комфортен за натискане.

За изработката на всички чадъри се употребява синтетичен непромокаем плат – найлон, полиестер, изкуствена коприна, гумирани материи, от време на време в композиция с памук. Актуални са и материите с тефлоново покритие, които съхнат доста бързо. Често цената на чадъра зависи от материала, от който е направен купола, като най-евтините чадъри са направени от найлонови материи. Комбинацията полиестер с памук коства повече, само че за сметка на това се отличава с висока водоустойчивост. Каквато и материя да изберете, то най-важното – би трябвало да е здрава!
Един съвет – преди покупка разтворете чадъра и го обърнете против светлината – по този начин незабавно ще се видят възможни недостатъци по плата – изтънен, протъркван, сектор, бримка или разкъсване.

От значение е и материалът, от който са направени дръжката и спиците на чадъра, тъй че да не разрешават той да се обръща в посоката напразно. Най-издържливи в това отношение са дългите чадъри, чиито дръжки на процедура са един детайл. Сгъваемите за сметка на това доста по-лесно могат да бъдат пречупени или огънати, защото тяхната ръкохватка се състои от няколко сегмента. За да не се огъва дръжката, тя би трябвало да бъде и твърда и еластична по едно и също време. Дългите чадъри не можем да приберем в дамската чанта, само че са доста по-издържливи на вятър - нещо което не може да се каже за сгъваемите.

Материалът на спиците би трябвало да е подобен, че след прегъване да възстановява първичната си форма. Най-надеждни са металните спици, настоящи са и стоманените с титаново покритие, които не позволяват ръждясване. Все по-голяма известност добиват и чадърите с структура от фибростъкло, което е извънредно лек материал.
Относно ръкохватката – най практична си остава гумената – не се чупи, нито изтрива, мъчно ще се изплъзне от ръката, което не е по този начин при пластмасовите и дървените ръкохватки.

Грижа за чадъра – постоянно изсушавайте чадъра си. Не го сгъвайте и не го прибирайте влажен с цел да не плесеняса. Освен това, в случай че не се изсушава платът на чадъра губи част от своите противовлагови свойства.
Източник: hera.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР