Делян Добрев: Трябва да се овладеят автоматизмите в заплатите
Бюджетът би трябвало да е в границите на 3% недостиг. Трябва да се овладеят автоматизмите в заплатите. Това сподели пред журналисти от ГЕРБ преди да влезе в Народното събрание.
" Виждаме, че от през вчерашния ден има вести за висока инфлация в страната. Служебният кабинет изпусна инфлацията и тя гони 7% по данни на Национален статистически институт. Така че държавното управление първо би трябвало да вземе ограничения в посока преодоляване на инфлацията. Това става с унищожаване на автоматизмите в бюджета. Ако те останат, това значи още по-големи разноски за обществени заплащания и заплати и още по-голяма инфлация “, сподели още той.
" Виждаме, че от през вчерашния ден има вести за висока инфлация в страната. Служебният кабинет изпусна инфлацията и тя гони 7% по данни на Национален статистически институт. Така че държавното управление първо би трябвало да вземе ограничения в посока преодоляване на инфлацията. Това става с унищожаване на автоматизмите в бюджета. Ако те останат, това значи още по-големи разноски за обществени заплащания и заплати и още по-голяма инфлация “, сподели още той.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




