Бюджетът към края на март се очаква да приключи с

...
Бюджетът към края на март се очаква да приключи с
Коментари Харесай

За трети пореден месец държавната хазна е на плюс

Бюджетът към края на март се чака да завърши с остатък в размер на 400 млн. лева, или 0,2% от прогнозния БВП (БВП) на България, оповестява Министерството на финансите, базирайки се на предварителни данни, добавя още fakti.bg. 

Приходите, помощите и даренията по консолидираната фискална стратегия (КФП) през първото тримесечие на тази година нарастват с към 7,5% по отношение на същия интервал на 2023 година и се чака да бъдат в размер на 15,8 милиарда лева – нарастване с 1,1 милиарда лева

От Финансовото ведомство припомнят, че в края на март Фонд „ Сигурност на електроенергийната система “ (ФСЕС) изплати в цялостен размер всички отговорности към производители на електрическа сила в осъществяване на наредба от Закона за енергетиката.

Във финансовото ведомство регистрират базов резултат в частта на другите налози главно в две посоки. Първо, целевите вноски от производителите на електрическа сила по бюджета на ФСЕС понижават по отношение на нормализирането на цените на електрическата сила на Българската самостоятелна енергийна борса.

Второ, постъпленията понижават от краткотрайната солидарна вноска за сдруженията и местата на стопанска активност от Съюза, извършващи активност в браншовете на суровия петрол, природния газ, въглищата и нефтопреработването за генерираните свръхпечалби според европейския правилник от 6 октомври 2022 година по отношение на незабавна интервенция за справяне с високите цени на силата.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР