Бяла победи Свиленград с 38:27 (16:15) и ще защитава трофея

...

Бяла ще защитава трофея си на финал за Купата на България по хандбал

Бяла победи Свиленград с 38:27 (16:15) и ще пази трофея си на финала на шампионата за Купата на България по хандбал за дами.

Миналогодишните шампионки доближиха до триумфа в първия полуфинал в Сливница с по-добра игра през второто полувреме. Момичетата на Виктория Жосан започнаха добре и взеха ранен задатък от 6:2, а в средата на полувремето те водеха с 13:7.

Постепенно Свиленград стартира да стопява пасива си и даже стигна до 15:15 малко преди почивката. Със мощна серия от 7:1 гола Бяла пое контрола и дръпна с 25:18 в 40 -ата минута, като до края контролираше дуела.

Най-резултатна за победителките беше Соня Богданова с 11 гола, а по 7 прибавиха Христина Бабий и Юлиана Таке.

За Свиленград с по 8 попадения се отличиха Стефка Цветанкова и Кристина Миланова.

Бяла ще играе на следващия ден от 14.00 часа на финала против спечелилия от мача сред домакина Сливница и Етър 64, който е по-късно през днешния ден.