Бях студентка в Софийския университет Св. Климент Охридски, но съм

...
Бях студентка в Софийския университет Св. Климент Охридски, но съм
Коментари Харесай

Ще има ли България жена-космонавт?

Бях студентка в Софийския университет " Св. Климент Охридски ", само че съм призната да изучавам " галактическо инженерство " със специализация " Ракетни горива " във Флорида, Съединени американски щати.

Там образованието е скъпо и се надявам български компании да ме поддържат, сподели за Българска телеграфна агенция Татяна Иванова, която мечтае да стане първата българска жена космонавт. Тя взе участие във второто издание на детския теоретичен фестивал " Ало Космос! Говори България ", който се провежда през днешния ден в " София тех парк ".

Атлантическият клуб и неговият президент Соломон Паси доста ме поддържат, сподели Татяна Иванова. Тя добави, че към този момент е дипломат на Атлантическия клуб в България и три месеца е пособия за организирането на фестивала " Ало Космос! Говори България ".

" Всеки космонавт би трябвало да има бакалавърска и магистърска степен, само че за мен - това, да си човек, е преди всичко. Юрий Гагарин е определен, тъй като е бил сияен и постоянно се е усмихвал. Трябва да си екипен състезател, да помагаш, да не се делиш от другите ", сподели Татяна Иванова в отговор на въпрос на Българска телеграфна агенция какви качества би трябвало да има човек, с цел да стане космонавт.

Тя означи, че и да си океанолог, можеш да работиш в космоса, тъй като космонавтите към този момент са хора с разнообразни специалности.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР