Бях с маска, защото съм с бронхит, оправда се 18-годишният

...
Бях с маска, защото съм с бронхит, оправда се 18-годишният
Коментари Харесай

Свободен обирджията с пистолета Никола раздава интервюта: Исках да извадя портфейла, но обърках! Имам бронхит и съм с маска

Бях с маска, тъй като съм с бронхит, оправда се 18-годишният Никола Николов

Исках да извадя портфейла, а съм попаднал на револвера, защото беше от горната страна в чантата ми. Това сподели пред камерата на бТВ 18-годишният Никола Николов, който бе арестуван нощес малко след 22 часа от двама жители, откакто насочи оръжие към продавачка във варненски магазин.

„ Пистолетът съм го купил от магазин във Велико Търново. Той ми беше в чантата. Не съм го вадил оттова “, сподели при започване на изявлението крадецът.
На записите се вижда, че го изваждам, само че не съм, прибавя той.
„ Нямах желание да ограбвам магазина. Исках да извадя портфейла, а съм извадил револвера. С едната ръка го държах и търсех парите си, а в този миг ме нападнаха “, жалва се младежът.
„ Бях с маска, тъй като съм с бронхит. Лекарят сподели, че е редно да съм с маска “, оправда се той.
„ Случайни клиенти съумяха да го заловят. Малко по-късно обаче младежът бе освободен “, сподели водещият на „ Тази заран “ Антон Хекимян.
За злощастие на крадеца след него влизат двама инцидентни клиенти. Продавачката употребява този миг и сграбчва оръжието от ръцете на младежа, а двамата клиенти се нахвърлят върху него.
Собственикът на магазина Димитър Петров пък сподели, че откакто служителката му се е обадила, той е дошъл незабавно и е задържал крадеца до момента в който дойдат служителите на реда, с цел да си го приберат.
„ Служителите на реда взеха револвера в найлонова торбичка и ни помолиха да отидем в сектора, с цел да ни разпитат “, прибавя Петров.
18-годишният апаш е от Лясковец. От една седмица е във Варна. Той споделя, че си търси работа.
„ Влязох в магазина и питах продавачката дали може да ми услужи с два лв. за храна. Тя стартира да крещи „ Обир, грабеж, грабеж “ и ме смъкнаха на земята. Аз имах револвер, само че не го насочих към нея “, прибавя Никола.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР