Бургаският Черноморец отстрани Спартак Плевен след успех със 75:69 (20:19,

...

Черноморец пречупи Спартак Плевен за втора победа

Бургаският Черноморец в профил Спартак Плевен след триумф със 75:69 (20:19, 17:17, 16:14, 22:19) като посетител във втората среща от серията и влезе в топ 4 на Националната баскетболна лига след 2:0 победи. Черноморец чака на полуфиналите спечелилия от двойката Рилски състезател – Академик Пловдив, където резултатът е еднакъв и само в тази серия следва трети мач.

Двубоят в зала „ Балканстрой “ в Плевен бе доста оспорван и изпълнен с замяна на водачеството. Гостите водеха с точка при 37:36 на почивката, а след трета част преднината им бе 53:50. Баскетболистите на Спартак се приближиха на 2 точки при 69:71 след панер на Семаджи Хайнс-Джоунс 19 секунди преди края на Черноморец удържа успеха.

Най-резултатен за гостите бе Джордан Тъкър с 23 точки и 5 битки, а Георги Боянов се включи с 19 точки и 8 битки. Станимир Маринов приключи с 14 точки и 6 битки за Спартак Плевен, до момента в който Семаджи Хейнс-Джоунс добави 12 точки и 3 битки./ БТА