Бургас. Волейболистите от Нефтохимик 2010“ отстъпиха с 1:3 гейма на

...

Бургас: Волейболистите от „Нефтохимик 2010“ загубиха с 1:3 гейма срещу германския „Фридрихсхафен“

Бургас. Волейболистите от „ Нефтохимик 2010 “ отстъпиха с 1:3 гейма на немския „ Фридрихсхафен “ в първи мач от третия квалификационен кръг от Шампионската лига. Това оповестиха от пресцентъра на Община Бургас . Двубоят се игра в изпълнената със фенове зала „ Младост “. Сред тях бяха кметът Димитър Николов, регионалният шеф Вълчо Чолаков, ръководителят на общинския съвет Константин Луков, зам.-кметът Красимир Стойчев, спортният шеф на Общо събрание на колегиите „ ЛУКойл “ Сашо Везенков.
Бургаските волейболисти, които са безспорни дебютанти в най-престижния европейски клубен шампионат, имаха против себе си дълготраен участник в Шампионската лига, воден от екс националния селекционер на националния тим на Германия и сегашен на Белгия – Витал Хайнен. „ Фридрихсхафен “ взе първите два гейма с по 25:19. В третата част възпитаниците на треньора Найден Найденов коригираха играта си и с мощната поддръжка на публиката стигнаха до триумфа с 28:26. Доброто начало на „ Нефтохимик 2010 “ в четвъртия гейм даде очаквания, само че гостите бързо се съвзеха и го затвориха при 25:18, за крайното 3:1.
Най-резултатен за „ Нефтохимик 2010 “ с 19 точки беше новото украинско попълнение Олександър Стаценко. 15 точки добави Валентин Братоев.
„ Липсата на опит в такива мачове на младите ни състезатели си сподели думата. В ответната среща в Германия ще играем по-освободено “, съобщи треньорът на българския тим Найден Найденов.
„ Германците са любимци. От доста време са непрекъснати участници в Шампионската лига. В тяхната зала ще е извънредно мъчно. Играл съм там с някогашния ми тим „ Зенит “ Казан “, сподели националът Теди Салпаров, който е играещ състезателен шеф на бургаския клуб.

Мачът-реванш в Германия е на 12 ноември /неделя/ от 17:00 часа българско време.

При триумф на „ Нефтохимик 2010 “ с 3:0 или 3:1, ще има „ златен “ гейм, който да дефинира крайния победител.
Източник: focus-news.net