Бургас ще е първият град в България, в който ще

...
Бургас ще е първият град в България, в който ще
Коментари Харесай

За първи път в страната: Бургас ще има Дом на адвоката

Бургас ще е първият град в България, в който ще има Дом на юриста. Тази остаряла концепция на юристите ще получи своята реализация, откакто Общинският съвет с цялостно единогласие одобри предлагането да бъде обещано на Адвокатската гилдия в морския град безплатно право на градеж на постройка за публично обслужване, която ще се намира в комплекс „ Братя Миладинови “.

Решението бе приветствано от представителите на Адвокатската гилдия в Бургас.

„ Уважаеми общински съветници, Адвокатска гилдия Бургас протяга ръка за партньорство към Община Бургас и Общински съвет – Бургас, а посредством вас – към жителите на общината и района. С този жест ние предлагаме неизчерпаемия капацитет на юристите в град Бургас – сила, професионализъм, неотстъпчивост към опитите за потъпкване на законността, предпочитание за подкрепяне на най-уязвимите групи в обществото “, сподели в обръщението си към съветниците при приемането на докладната бележка адв. Юрий Бошнаков - ръководител на Адвокатски съвет на Адвокатска гилдия – Бургас.

В Дома на юриста ще бъдат предлагани доста безвъзмездни за жителите на Бургас и района услуги. Сред тях ще е даването на правна помощ за битка с домашното принуждение. Всяка една от жертвите на сходен вид тормоз ще може да получава опция за консултиране и правна отбрана.

Със основаването на Дом на юриста ще се обезпечи по този начин нужната безвъзмездна отбрана на уязвимите хора от обществото, които не разполагат със средства за обезпечаването на адвокатска помощ.
В тази категория влизат обществено слаби лица, бременни дами и майки в риск да изоставят децата си; деца, настанени в приемни фамилии или в фамилии на родственици или близки, лица с увреждания, получаващи месечна поддръжка според Закона за хората с увреждания, чийто месечен приход не е задоволителен, с цел да упълномощят юрист.

Новият център ще даде опция да се улесни връзката сред юристите в област Бургас, съдействието им с други сътрудници, обмена на опит и на процедура посредством персонални срещи.
Предвижда се да се провеждат локални, национални и интернационалните конференции и семинари. Това ще увеличи качеството на предоставяната юридическата услуга. Семинарите ще са предопределени освен за юристи, а и за всички адвокати, практикуващи на територията на общината.

Проектът за центъра включва построяването и оборудването на библиотека за правна литература. Това ще даде опция до специализирането издания да имат достъп всички членове на колегията, както и от студенти по право и цивилен науки. Сградата ще разполага още с помещение за списък, кабинети, дисциплинарен съд, адвокатски съвет, конферентни зали.

Адвокатският център ще даде опция и за подобаващи условия за гратис образование и построяването на полупрофесионална изборна администрация, която ще подсигурява честния избирателен развой, а членовете на секционните изборни комисии ще придобият нужните задълбочени познания, свързани с осъществяване на вменените им в Изборния кодекс отговорности.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР