БулфотоЛозан Панов намекна и в почти прав текст съобщи, че

...
БулфотоЛозан Панов намекна и в почти прав текст съобщи, че
Коментари Харесай

Лозан Панов намекна, че властта праща НАП на критиците си като бухалка. Нарече Гешев евтин популист

Булфото

Лозан Панов загатна и в съвсем прав текст заяви, че Национална агенция за приходите е употребена като бухалка против критиците на властта.

Скандалното изказване, че Национална агенция за приходите и прокуратурата се употребяват като  " бухалки на властта "  бе декларирано преди време първо от Васил Божков.

Последва и казусът с Хиполенд, където Национална агенция за приходите в композиция с Икономическа полиция нахлуха, малко след рецензии на притежателят на компанията Мариян Колев към властта.

Доказването на изказванията, че Национална агенция за приходите се употребява от политиците с власт за осъществяване на мокри поръчки е закононарушение, което би раздрусало устоите на държавността и  по смисъла на закона и се санкционира с до 8 години затвор.

Ето какво сподели Панов: 

" Той (Гешев) прави систематични опити да похити правото, като го извади от правосъдната зала.

Аз днес очаквах основният прокурор да събере смелост и да изясни тук пред нас от какво са подбудени неговите дейности на на ниска цена популист. Да, казвам го – на на ниска цена популист.

Изразявам своята надежда, че Бюрото за отбрана няма да посети Върховен касационен съд или моя дом – каквато процедура господин Гешев създаде по отношение на всеки, който си позволява да критикува него – основния прокрор. Засега Национална агенция за приходите прави по-добре тази работа. "

Тези изявления на Лозан Панов не можа да чуе Иван Гешев, защото стана " оффлайн " и напусна виртуалното съвещание на Пленума на Висш съдебен съвет през днешния ден, съобщи

Скандалът стартира с това, че Панов внесе (по-точно опита да внесе) в дневния ред изключителна точка - да се разиска извънредно острата декларация на Съюза на съдиите в България, в която се призоваваше против Гешев да бъде задействана процедура по член 175 ал 5 от Закона за правосъдната власт. Казано просто - предварително преустановяване на мандата.

Продължение в 

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.

Прочети тук -
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР