Булевард Джеймс Баучер буквално е опасен. Опасен е релсовият път,

...
Булевард Джеймс Баучер буквално е опасен. Опасен е релсовият път,
Коментари Харесай

"Трамваят се люлее като ферибот в Северно море": Контрера заяви, че бул. "Джеймс Баучер" в София е опасен

Булевард " Джеймс Баучер " безусловно е рисков. Опасен е релсовият път, рискови са двете платна за автомобилното придвижване, рискови са и тротоарите. Години наред жители и специалист сигнализират, че от година на година ситуацията става все по-зле. Това каза общинският консултант и ръководител на ВМРО . 

Не е въпрос " дали ", а " по кое време " ще имаме случай поради разрушения релсов път. Времето минава, ограниченията по този начин и не се вземат...

През 2024г. подадох писмо до заметник-кмета по " Обществено строителство “ за тежко експлоатационно положение на няколко булеварда, с помощта на които и релсов път – бул. " Петър Дертлиев “, бул. " Илиянско шосе “, бул. " Джеймс Баучер “ и бул. " Христо Ботев “. Получих отговор през 2024г., че липсва обезпечено финансиране, само че се събират изходни данни, изготвят се задачи и се прави подготовка за оповестяване на публични поръчки за избор на реализатори. Към юни 2026г. за нито един от тези булеварди няма направен план, който да е резистентен и да е оповестена открита процедура по Закон за обществените поръчки за избор на реализатор за главен ремонт. 

Конкретно за бул. " Джеймс Баучер “ служебно ми е известно, че още през 2022г. имате подготвен план, беше предоставено препроектиране със опазване на паважната настилка, което наложи ново планиране и в част " ВиК “ заради нуждата от смяна в наклоните за отводняване на повърхностните води. До колкото ми е прочут планът е напълно модифициран, съобразено е търсенето на кмета в регион " Лозенец “ за опазване на паважната настилка и има подготвеност да бъде оповестена процедура по желание на реализатор. Каква е ориста на този план - мистичност.

Въпросният главен ремонт и реорганизация на бул. " Джеймс Баучер “ се чака от години. Пътните плтана, релсовия път и тротоарите са в спешно положение. Какво се отнася до релсовия път на резултатите му да бъде хипотетично спряно трамвайното придвижване с причини за сигурност. Толкова зле е ситуацията. Многократно през миналите години жители и специалисти са сложили въпроса за резултатите на релсовия път.

В ПКТБ има следващ още веднъж получен сигнал – в съответния случай от външен специалист към комисията Марио Евстатиев, който е направил оглед и установи следното: " След този обход, както и след диалога с ватмани, Ви сезирам по отношение на незабавната потребност от ремонт на релсовия път на бул. Джеймс Баучер от спирка " Семинарията “ до спирка " ул. Кораб планина ". В този сектор, единствено Божията благосклонност не е избавена от случай с дерайлировка, недай Боже и потърпевши. Ватманите демонстрират предвидливост по отношение на скоростта на придвижване, само че трасето е в такова положение, че даже и с 15 км/час, трамваят се люлее като ферибот в Северно море. Самите ватмани също изричат своите опасения, че може да стане случай, изключително с увеличение на трафика след стартирането на линия 13, както и идното стартиране на още линии там. “

Внесох следващ сигнал до Столична община с гледище в незабавен порядък, с цел да се предприеме спешен ремонт, както и в най-кратки периоди в границите на идващите няколко седмици да бъде оповестена най- крайната процедура за избор на реализатор за главен ремонт, реорганизация и рехабилитация на бул. " Джеймс Баучер “. Пределно ясно е, че даже поръчката да бъде оповестена през днешния ден, ще отнеме най-малко една година до сключването на контракта. В това време трасето е рисково и е въпросът на времето да дерейлира трамвай. Вече сме в обстановка " не дали, а по кое време “. Изключително неблагоразумно по този неремонтиран сектор беше пусната нова трамвайна линия 13, което в допълнение усилва навръщането върху компрометирания релсов път. Отделно от това маниите се форсират разписанията на избрани линии, води до увеличение на експлоатационната скорост, т.е. огромен се рискът от произшествия...

От заместник-кметът Лютов, който дава отговор за публичното строителство, чуваме единствено обещания. Чуваме " ще, ще ", " работи се " и прочие. Само че действително не виждаме никакви неща и дейности.

Търсих незабавни дейности от кмета, с цел да бъдат избегнати произшествия с дерейлирани трамваи и с потърпевши води на движен състав и пътници
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР