Бул. Тодор Каблешков“ вече е отворен в пълния си профил.

...
Бул. Тодор Каблешков“ вече е отворен в пълния си профил.
Коментари Харесай

Добра новина за столичани: Завършени са и последните 80 метра от бул. Тодор Каблешков

Бул. " Тодор Каблешков “ към този момент е отворен в цялостния си профил. След месеци работа и правосъдни борби, завършихме последните 80 метра, които разделяха трасето на две и затрудняваха напредването на хиляди хора всеки ден. Много съм благополучен, че намерихме решение на още един тежък завещан проблем.

Това заяви кметът, предава ФОКУС .

" И то макар всички компликации и истерични рецензии, че сме тръгнали в неверната посока. Радвам се, че успяхме да създадем този значим подарък за жителите на " Кръстова вада “, " Манастирски ливади “ и прилежащите региони преди празниците ", добави той. 

Терзиев споделя и какъв е резултатът:



Две платна с по три ленти в посока;

Нови тротоари и комфортни велоалеи;

Разделителна линия, готова за предстоящ трамвай.

Всеки, който мине оттова през днешния ден, ще може самичък да усети разликата в напредването.

Вече приготвяме и последващи основни обекти:

Изграждането на " Източна дъга “;

Реконструкцията на бул. " Мария Луиза “, бул. " Христо Ботев “, бул. " Джеймс Баучер “, бул. " Рожен “ от жп надлеза до надлез " Надежда “, " Челопешко шосе “;

Изместване на трамвайното трасе по бул. " Скобелев “;

Изграждане на бул. " Копенхаген “ (връзка сред " Младост “ и " Дружба “), бул. " Климент Охридски “, продължението на бул. " Илиянци “ до Северна скоростна дъга.

" Благодаря на заместник-кмета Никола Лютов и целия екип в общината, както и на изпълнителя и строителния контрол за това, че приключиха плана предварително. София има потребност от резултати, които вършат всекидневието ни по-подредено и предвидимо. Днес направихме още една значима стъпка в тази посока ", написа Терзиев.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР