Букайо Сака вкара гол само 66 секунди след началото и

...

Арсенал победи Брайтън в последния мач за годината и се откъсна на седем точки пред Манчестър Сити

Букайо Сака вкара гол единствено 66 секунди след началото и Арсенал победи Брайтън с 4:2 в мач от британското състезание по футбол, с което лондончаните се откъснаха със седем точки пред Манчестър Сити във краткотрайното класиране.

Равенства на първенците и Нюкасъл по-рано в последния ден от годината разрешиха на Арсенал да усили преднината си на първото място и те не разочароваха почитателите си на " Амекс Стейдиъм ".

Сака получи топката след рикошет от Габриел Мартинели и се разписа за 1:0 с удар с левия крайник, а Мартин Йодегор вкара втория гол шест минути преди почивката. Арсенал стартира и второто полувреме със стремително попадение, откакто избавяне на нов удар на Мартинели изпрати топката в непокрития Еди Нкетия и той бе прецизен от близко за 3:0.

Каору Митома понижи за Брайтън в 65-ата минута, само че Мартинели вкара шест по-късно и възвърне преднината от три гола на Арсенал. Той път Йодегор бе създател на асистенцията, извеждайки бразилеца зад отбраната с едно допиране.

Еван Фъргюсън вкара за Брайтън в 77-та минута, когато се възползва от неточност на Уилям Салиба, а още едно попадение на Митома бе анулирано поради засада и по този начин Арсенал завоюва с 4:2.

Загубата остави Брайтън на осмо място в класирането с 24 точки от 16 мача.