БУБА баскетбол защити титлата си на Държавното първенство за юноши

...

Черно море Тича остана втори в държавното по баскетбол до 19 години

БУБА баскетбол отбрани купата си на Държавното състезание за юноши U19. Във финала на конкуренцията отборът се наложи над Черно море Тича с 69:56 и взе трети следващ трофей от шампионата в тази възраст. Убедителният триумф пристигна най-много след мощно второ полувреме, а опитът също си сподели думата, защото столичният отбор разполагаше с повече играчи от върховия набор, оповестява BGbasket. Срещата се изигра пред препълнената зала „ Триадица “, която едвам побираше всички искащи да следят мача.

``

„ Моряците “ поведоха с 4:1, само че противникът им бързо направи цялостен поврат след девет следващи точки. В идващите минути БУБА поддържаше задатъка си, а след първата част водеше с 23:14, което бе и най-голямата разлика в мача досега. Варненският отбор разчиташе главно на Александър Стойков, отбелязал 10 от точките на тима си досега. Проблем за отбора бяха и двете персонални нарушавания на Мартин Стефанов, който единствено след няколко минути игра седна на пейката.

Въпреки неубедителния старт, Черно море стартира по-добре втората четвърт. Тимът понижи броя на грешките и след серия от 13:3 стигна до цялостен поврат при 27:26. Последваха равностойни минути, а след тройка на Стойков, на почивката тимът му водеше с 36:33.

След паузата играта стартира доста оспорвано, като нито един от двата отбора не съумя да се откъсне напред със сериозна разлика. В края на частта обаче БУБА взе самодейността и след серия от 11:2 преди заключителната четвърт бе напред с 50:43, като лимитира „ моряците “ едвам до седем точки.

Подемът в играта на баскетболистите на Мануел Марков продължи и през последната част. Малко след началото й столичният отбор първи път поведе с двуцифрен задатък след четири следващи точки на играещия доста мощно в мача Николай Михайлов.

В последната част БУБА изцяло контролираше събитията на терена. Отборът направи невероятна серия от 17:0, като повече от седем минути Черно море не успяваше да се разпише. Това дефинитивно постави завършек на интригата в срещата и до края мачът се доиграваше.

Николай Михайлов бе над всички за спечелилите с 25 точки, 16 битки и 5 откраднати топки. Андрей Петков добави 12 точки, а с 10 точки и 14 битки е Даниел Кунторов.

За „ моряците “ с 22 точки и 10 битки се регистрира Александър Стойков. Мартин Стефанов добави 11 точки, а 10 има Михаил Молдов.
Източник: petel.bg