БУБА Баскетбол започна с победа участието си в първия кръг

...

БУБА Баскетбол започна с победа участието си в Европейската младежка баскетболна лига

БУБА Баскетбол стартира с победа присъединяване си в първия кръг на Европейската младежка баскетболна лига. В първия мач от конкуренцията в група С в зала " Триадица " домакинът на конкуренцията надигра турския Суадие с 88:69. Първата четвърт играта вървеше панер за панер, само че с по-прецизна пукотевица домакините от БУБА съумяха да поведат с 36-17. С няколко точни стрелби на Ивайло Скрински за трите точки, момчетата на Янко Янчев съумяха да запазят преднината си до почивката. Третата четвърт гостите от Турция пробваха да понижат преднината на БУБА, само че по този начин и не съумяха. Българският първенец за 2022 година, продължи победния си ход и се поздрави с триумфа с 88-69. Най-резултатен за БУБА бе Ивайло Скрински с 41 точки. Мартин Александров записа най-вече асистенции - 9  и осъществя 15 точки за триумфа. Стоян Лесов се отличи с 12 битки.

Днес от 13.00 ч. БУБА Баскетбол играе с Партизан (Скопие).