БСП винаги е подкрепяла последователно и с дълбоко убеждение задълбочаването

...
БСП винаги е подкрепяла последователно и с дълбоко убеждение задълбочаването
Коментари Харесай

Корнелия Нинова: БСП винаги е подкрепяла интеграцията на Западните Балкани

Българска социалистическа партия постоянно е подкрепяла поредно и с надълбоко разбиране задълбочаването на европейската вероятност и интеграция на страните от Западните Балкани.

Това съобщи ръководителят на Националния съвет на Българска социалистическа партия Корнелия Нинова, оповестиха от пресцентъра на партията.

Нинова се срещна с министъра по европейските въпроси и основен договарящ за присъединение на Черна гора към Европейски Съюз Александър Пейович.

„ В политическата визия на Българска социалистическа партия за развиването на Европа, европейското бъдеще и разширението на Западните Балкани е изведено като главен приоритет ", разяснява водачът на левицата.

Тя акцентира, че разширението на Европейския съюз към страните от Западните Балкани е гаранция за стабилността, сигурността и развиването както на Югоизточна Европа.

В рамките на срещата беше разисквана подготовката на съглашение за активизиране на политическия разговор и усилване на съдействието на необятна основа в области от съвместен интерес сред Българската социалистическа партия и ръководещата в Черна гора Демократическа партия на социалистите.

Очаква се меморандумът да бъде подписан по време на формалното посещаване на водача на Българска социалистическа партия в Черна гора при започване на пролетта по покана на ръководителя Мило Джуканович.

Визитата ще бъде част от обиколката Нинова в страните от Западните Балкани и ще предшества срещатата на държавните, държавни ръководители и политическите водачи от ПЕС и Западните Балкани през май 2018г. в София при семейството на Българска социалистическа партия.

"Единодушни сме с нашите сътрудници от района, че това е, което чакат те и техните жители – мощен политически сигнал и съответни задължения, които да доведат до устойчиви резултати и да придвижат напред в преговорния развой всяка една от страните ", уточни още водачът на Българска социалистическа партия.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР