БСП ще клекне на каквото и да е, искат да

...
БСП ще клекне на каквото и да е, искат да
Коментари Харесай

Нинова изплува: БСП ще клекне на каквото и да е, искат да се прегърнат с Борисов и Пеевски

БСП ще клекне на каквото и да е, желаят да се прегърнат с Борисов и Пеевски, разяснява сегашното управление на социалистите пред БНР Корнелия Нинова, водач в оставка на Българска социалистическа партия.

„ Интересно е дали ще подпишат декларацията на ПП-ДБ. Има директно подвластни от Пеевски хора, които няма да го създадат. Прогнозирам, че ще бъде едно наддаване – който им предложи повече. Ако Борисов им предложи повече, ще отидат там, в случай че Пеевски им предложи повече – ще отидат при него. Употребиха същинските леви хора, които са идеалисти, за персонален интерес. Това към този момент не е партия. Това е бизнес група. Парите победиха концепциите. Говори се за Българска социалистическа партия и за Има Такъв Народ като трети сътрудник в държавно управление. За мен това е безусловно изменничество към гласоподавателите на Българска социалистическа партия. Българска социалистическа партия има и решение на Националния съвет, че няма да се прави нищо с ГЕРБ и Движение за права и свободи “, подсети соцлидерката в оставка.

Нинова не счита, че ще се осъществят поръчките за основаване на анти-Пеевски коалиция.

„ Абсурд е Борисов още веднъж да е министър председател “, съобщи Нинова и уточни, че „ положителната формула е надпартийно, експертно и срочно държавно управление “.

Тя даде слаба оценка на предизборната акция, тъй като не е имало конфликт на хрумвания, не са се състезавали стратегии, а купеният и корпоративния избор е бил голям. Корнелия Нинова уточни, че Българска социалистическа партия – Обединена левица е единствената коалиция в Народното събрание, която си е понижила броя на гласовете по отношение на юли.

„ През юни четири леви партии се явиха на избори. Те имаха общо 200 417 гласа. На тези избори същите четири партии плюс още 15 имат дружно 184 403. Обединени левите партии имат с 16 хиляди гласа по-малко. 40 дни не съм обелила и дума. Нито едно изявление не съм дала, макар поканите, нито една среща не съм направила в страната. Призовах ги да не напущат партията. Докога ще се оправдавате с Нинова?! “, попита водачът на Българска социалистическа партия в оставка. Нинова съобщи, че няма да играе с различен претендент на идния конгрес.

„ Рано е да ме отписват от политиката. С поддръжници, съидейници и симпатизанти обмисляме разнообразни разновидности. Има капацитет да се прави същинска политика “, безапелационна е някогашната соцлидерка.

Източник: breaking.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР