БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА е готова да осигури стабилност, да гарантира социална

...
БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА е готова да осигури стабилност, да гарантира социална
Коментари Харесай

Левицата е готова да осигури стабилност на страната

" БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА " е подготвена да обезпечи непоклатимост, да подсигурява обществена отговорност и да насърчи стопански напредък. България не може да си разреши безпорядък и опити. Формулата на взаимното ръководство се основава освен на обща стратегия и цели, само че и на политически и честен ангажимент към българското общество. Основният въпрос през днешния ден е дали партиите в Народно събрание поддържат трите съществени целта - политическа непоклатимост, обществена политика и стопански напредък, или не ". Това съобщи вицепремиерът и ръководител на Народно събрание на Българска социалистическа партия Атанас Зафиров в тв ефир. Според него нови предварителни избори ще доведат до повтаряне на актуалната парламентарна настройка, само че ще застрашат и националните цели.
Зафиров изрази удовлетворение, че Бюджет 2025 резервира обществения вектор. Това включва осъвременяване на пенсиите по швейцарското предписание, безвъзмездни медикаменти за болести за деца до 7 години, вложения в общините, ВиК бранша и напоителните системи, както и спомагателни 30 млн. лв. за спорт, в това число за учебен спорт, и 30 млн. лв. за психиатрична помощ, акцентира вицепремиерът. Той изрази убеденост, че с приемането на бюджета ще се форсира работата по основни промени и ще се стабилизира ръководството. Сегашното болшинство е способно да обезпечи стабилно ръководство макар политическите турбуленции, като се концентрира върху дълготрайните цели на страната, счита Зафиров.
Увеличаването на оптималния застрахователен приход е закъсняла, само че нужна стъпка, счита Атанас Зафиров. Според него данъчната система би трябвало да стане по-солидарна - по-богатите би трябвало да имат по-висока степен на присъединяване.
Той показа, че е уверен последовател на парламентарната система. „ Демокрацията не е еднократен акт. Тя би трябвало да се пази всекидневно и да се развива. Ако изборната система не работи добре, тя би трябвало да се промени, само че казусът не е личен, а систематичен ", разяснява Зафиров.
" БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА " постоянно е отстоявала мирното разрешаване на спорове и стабилността в района. „ Ние постоянно сме били за дипломатически решения и кротичък разговор на войната в Украйна. Нито един български боец няма да бъде изпратен в Киев. Най-важното е всички заинтригувани страни да бъдат включени в мирния развой, тъй като единствено по този начин може да се подсигурява дълготраен и обективен мир ", безапелационен е Зафиров.
Междувременно от пресцентъра на Българска социалистическа партия предизвестиха, че подправена страница на Атанас Зафиров във Facebook популяризира погрешни изказвания. Тя е с интернет адрес https://www.facebook.com/share/1CqpwHfP4t/?mibextid=wwXIfr. Този профил популяризира подправени вести и не отразява позициите на вицепремиера и ръководител на Народно събрание на Българска социалистическа партия Атанас Зафиров. Профилът към този момент е докладван на Facebook. Ще бъдат подхванати ограничения против всевъзможни злонамерени дейности и опити за уронване на положителното име на партията и нейните представители.
Официалните Facebook канали на Зафиров са:
https://www.facebook.com/share/1Z8iAaNVp7/?mibextid=wwXIfr и https://www.facebook.com/share/1EPVkwMJqW/?mibextid=wwXIfr.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР