БСП на консултации при Радев, преди държавният глава да връчи

...
БСП на консултации при Радев, преди държавният глава да връчи
Коментари Харесай

Нинова към Радев: Агонията може да се прекрати само с предсрочни избори

Българска социалистическа партия на съвещания при Радев, преди президентът да връчи първи изследователски мандат за сформиране на държавно управление.

 

От левицата на " Дондуков “ 2 пристигнаха водачът на партията Корнелия Нинова, Георги Свиленски, Атанас Зафиров, Ирена Анастасова.

 

„ Вие по какъв начин преценявате, остатъчният политически запас на 49-то Народно събрание има ли шансове на първи, на втори мандат, да сформира държавно управление. Ако се стигне до трети мандат, вие подготвени ли сте с предложение “, съобщи Радев, обръщайки се към предстамителите на Българска социалистическа партия.

 

„ Позицията ни е ясна, времето я потвърждава, а тя е, че държавното управление и болшинството са нездравословни за България. Агонията може да се приключи единствено с предварителни избори. Правителсвото бе основано порочно, излъгани бяха гласоподавателите. Корупцията към този момент се записва в законите, Шенген по въздух и вода е унизително за България и ни слага като второстепенна страна, Еврозона от 1 януари 2025 година също се отдалечава като опция, Планът за възобновяване не е ревизиран, крие риск.  Инфлацията не е понижена - 9,5% за предходната година. 9 месеца посветиха само на разпределение на постовете и властовите позиции. Големите проблеми, които стоят пред България не са решени ", показа още Нинова. 

 

Проблемите не са решени - има демографска злополука, към този момент всеки десети работещ е работещ безпаричен, монополи изсмукват парите на хората, тъй като са безнаказани и безконтролни, няма институция, която да отбрани хората “, сподели Корнелия Нинова.

 

Преместиха властта в Народното събрание, само че убиха парламентаризма. Качеството на законите е под всякаква рецензия. Приемат се закони на две четения в едно съвещание, това е гаранция за несугирност, нито фамилиите, нито бизнеса, могат да програмират живота си. Още по-голяма неустановеност идва, в случай че това продължи още 9 месеца.

 

Целта е да се овладеят регулаторите, поста на основния прокурор, мафията и задкулисието да вземат най-високите постове и да бъдат официализирани и законни, отсече Нинова и добави: Ние няма да участваме в сходни събития.

 

Тя бе безапелационна, че в границите на този парламент не се вижда опция за различна управническа настройка, а Българска социалистическа партия упорства за нови избори.

 

Тази заран президентът Румен Радев беседва с представители на  " Възраждане ". 

 

Консултациите с парламентарно показаните партии започнаха през вчерашния ден на " Дондуков 2 " - поредно с ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и Движение за права и свободи.

 

След първия кръг от диалози в изказванията на партиите имаше сдържан оптимизъм за сформиране на нов кабинет.

 

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР