Брьондби е новият носител на Купата на Дания. Над 30

...

Брьондби спечели Купата на Дания

Брьондби е новият притежател на Купата на Дания. Над 30 000 почитатели участваха на финала на “Паркен” против Силкеборг, в който тимът на Александър Цорнигер се наложи с 3:1.

Борещият се за оставането си в Суперлигата Силкеборг изненадващо поведе в 33-ата минута с гол на Давит Ширтладзе, само че доста бързо Бенедикт Рьокер изравни. До почивката се разписа и Камил Вилчек, а още веднъж той оформи крайния резултат в 90-ата минута.
- Vi ved, hvor meget folk brænder for denne her klub så at kunne give tilbage er stort og fantastisk, fortæller Rønnow #Brøndby pic.twitter.com/ezHBJXJvCs
— Brøndby IF (@BrondbyIF) 10 май 2018 година Купата е седма в историята на Брьондби и първа от 2008 година.

Тимът от Копенхаген е доста покрай златен дубъл. Три кръга преди края на сезона “жълто-сините” имат задатък от 3 точки пред Мидтиланд на Божидар Краев. Този уикенд двата тима се изправят един против различен в столицата.