Брозе Бамберг изненада един от лидерите в Евролигата Олимпиакос с

...

Брозе Бамберг изненада Олимпиакос като домакин

Брозе Бамберг изненада един от водачите в Евролигата Олимпиакос с триумф с 67:65 (32:40) като хазаин.

Гърците поведоха при започване на втората четвърт и поддържаха задатък от десетина точки, като две минути преди края на третата част водеха с 55:44.

Домакините нанесоха своя удар в последните шест минути, когато от 52:62 те направиха серия от 15:0, с цел да стигнат до поврат.

Брайън Робъртс можеше да донесе триумфа на Олимпиакос, само че пропусна от зоната за три точки със сирената.

Дорел Райт приключи с 20 точки и 7 битки за Брозе Бамберг, който реализира шести триумф за сезона.

Йоргос Принтезис се отличи с 12 точки и 7 битки за Олимпиакос, който позволи трето проваляне в акцията и постави завършек на поредност от пет триумфа в конкуренцията.

Неманя Недович се отличи с 21 точки и 7 битки и оказа помощ на Уникаха Малага да прекъсне серия от пет следващи загуби и да завоюва против гостуващия Химки с 93:84 (47:48).

Звездата на руснаците Алексей Швед приключи с 28 точки, само че гостите изпуснаха мача в последните четири минути, в които след 78:78 разрешиха на противника да вкара 10 безответни точки по пътя към триумфа.