Броят на потвърдените със снимки и видео загуби на руски

...
Броят на потвърдените със снимки и видео загуби на руски
Коментари Харесай

Русия е загубила в Украйна 2/3 от подготвените за инвазията танкове в началото на войната

Броят на доказаните със фотоси и видео загуби на съветски танкове от началото на нападението против Украйна е надхвърлил 2000. На съветската войска й се постанова да изважда от консервация машнии, създадени през 50-те и 60-те години на предишния век. Макар и да не са годни за присъединяване в танкови интервенции, те се употребяват като артилерийска поддръжка. 
 
В началото на войната против Украйна Русия е разполагала с към 3000 боеспособни танкове, разкрива за Business Insider Якуб Яновски, който се занимава със съставянето на лист на загубите на съветска военна техника за нидерландския уебсайт Orix. 
 
По данни на Orix към 31 май, Русия е изгубила 2001 танка, от които над 1/4 са взети от укранците - 544 броя. 1238 са унищожени, 106 - развалени, а 113 - изоставени. 
 
Така съветската терористична войска губи приблизително по 4,3 танка дневно. Според Orix повода за тези колосални загуби се корени в безразсъдния проект за нахлуване, поради ефикасното потребление на противотанкови средства, минните полета и артилерията на ВСУ. 
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР