Броят на молбите за убежище, регистрирани от властите в страните

...
Броят на молбите за убежище, регистрирани от властите в страните
Коментари Харесай

Спад на молбите за убежище в ЕС през 2025 г.


Броят на молбите за леговище, регистрирани от управляващите в страните членки на Европейския съюз, още веднъж е понижен през предходната година – този път с 20% на годишна база. Предварителните данни демонстрират, че от началото на януари доникъде на декември предходната година в 27-те членки на Европейски Съюз и партньорските страни Норвегия и Швейцария са регистрирани към 780 200 молби, съгласно конфиденциален отчет на Европейската комисия.

Поверителната информация, която е била предадена на страните членки на Европейски Съюз, е била получена от немския вестник " Велт ам Зонтаг ".

Данните съставляват спад с към една пета в съпоставяне със същия интервал през 2024 година Това може да се дължи основно на намаляването на молбите за леговище от бежанци от Сирия, се показва в отчета, представен от ДПА.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР