Броят на жертвите на проливните дъждове и предизвиканите от тях

...
Броят на жертвите на проливните дъждове и предизвиканите от тях
Коментари Харесай

Жертвите на наводненията в Япония са вече 179

Броят на жертвите на проливните дъждове и провокираните от тях наводнения и свлачища в Япония доближи 179 души, а десетки други са безследно изчезнали, оповестяват управляващите на островната страна.

Десетки хиляди бяха принудени да изоставен домовете си, най-вече поданици на 19 префектури в западната част на Страната на изгряващото слънце.

Правителството към този момент отпусна 64,8 млн. американски $ помощ за ликвидирането на последствията от естествената буря. В избавителните и възстановителни действия вземат участие 75 000 души, в това число полицията и Силите за самозащита.

Проливни дъждове връхлетяха Япония в средата на предходната седмица. Страната не помни такова наводняване от 1953 година Тогава на остров Кюшу умират 759 души, а над 450 хиляди остават без дом. /АФП и ТАСС
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР