Бронзовият медалист за 2018/2019 година в А РХГ при мъжете

...

Чардафон и Локо стартираха с равенство в Габрово

Бронзовият медалист за 2018/2019 година в " А " РХГ при мъжете Чардафон (Габрово) започва с домакинско тъждество новия сезон в хандбалното състезание на България. Воденият от Христо Данаилов отбор приключи наедно с Локомотив (Горна Оряховица) - 30:30 (17:13) в мач от 1-ия кръг на шампионата, игран в зала " Орловец ".

Гостите от Локомотив започнаха по-уверено и откриха резултата в първата част. Домакините от Чардафон, обаче, съумяха да изравнят и да поведат в края на полувремето с 17:13. В началото на втората част " железничарите " подвигнаха оборотите и започнаха последователно да понижават разликата. Равенството беше възобновено при 24:24 в 51-ва мин. В последните минути гостите направляваха играта и секунди преди края водеха с 30:29. Но в последната офанзива габровци съумяха да отбележат за крайното 30:30.

Във втория кръг Чардафон ще почива, до момента в който домакинския мач на Локомотив против Спартак (Варна) е отсрочен за 12 октомври (събота).