Бронзовият медалист от миналата година в Суперлигата на България -

...

Монтана удари Левски на старта на Суперлигата

Бронзовият медалист от предходната година в Суперлигата на България - Монтана, стартира със страхотна победа новия сезон в шампионата. Волейболистите на треньора Даниел Пеев надиграха като посетители Левски с 3:1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:16) в мач 1-ия кръг, игран довечера в зала " Универсиада " в столицата.
 Левски - Монтана @@@
Въпреки че бе изоставен от четирима съществени играчи, тимът на Монтана ясно сподели, че ще се опита и през този сезон да бъде измежду водачите. Във втория кръг монтанчани са домакини на Марек Юнион Ивкони (Дупница), до момента в който " сините " ще гостуват на Тетевен Волей.
Домакините от Левски започнаха по-добре в първия гейм и до първото техническо спиране поведоха с 8:5. Монтана, обаче, откри правилния темп, ускори началния си удар и обърна за крайното 25:22. Монтаначани продължиха положителното си показване и във втората част и закономерно завоюваха и нея след 25:21. " Сините " се разсъниха в третия гейм, който взеха с 25:21. В четвъртата част мощният сервис и положителната обсада на Монтана им осигуриха преднина от 5 точки, а до края даже усилиха задатъка си за крайното 25:16 и 3:1 гейма.
Най-полезен за Монтана бе съветският юношески национал Кирил Клец с 19 точки (3 блока, 2 аса и 52% успеваемост в атака) за успеха. Юношеският национал Аспарух Аспарухов пък добави още 15 точки (4 блока, 1 ас, 45% успеваемост в офанзива и 59% положително посрещане) за триумфа. За " сините " опитният Смилен Мляков заби 22 точки (1 блок и 57% успеваемост в атака), само че и това не бе задоволително.
ЛЕВСКИ - МОНТАНА 1:3 (22:25, 21:25, 25:21, 16:25)
Левски: Александър Кордев 10, Мартин Павлов 2, Смилен Мляков 22, Симеон Александров 14, Милослав Димов 2, Николай Манчев - Мартин Иванов-либеро (Гордън Люцканов 4, Иван Панков, Людмил Бенов(
Старши-треньор: Владимир Николов
МОНТАНА: Иван Латунов 6, Златко Кьосев 12, Константин Абаев 5, Аспарух Аспарухов 15, Борис Наков 7, Кирил Клец 19 - Добромир Иванов–либеро (Кристиян Петров, Георги Михалев, Мартин Пенев 1)
Старши-треньор: Даниел Пеев.

Статистика: Борислав Николов (скаутмен на Монтана)

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - МОНТАНА 1:3 - ТУК!!!