Проследяване на буря: Картите показват, че дъждът вали като два инча след касапницата на Хенк
Британците ще бъдат изумени от до два инча дъжд, причинявайки още наводнения, като картите демонстрират, че се движат в цялата страна. p>
Очаква се по-голям безпорядък при пътешестване с жълто предизвестие от Метеорологичната работа за дъжд, което продължава от 12 часа през днешния ден и до 3 часа сутринта в петък, което обгръща елементи от южната и източната част на страната. Бурята Хенк донесе смъртоносни наводнения и свирепи ветрове от 94 благи в час тази седмица - и националният прогнозист в този момент поучава хората в южна Англия да се приготвят за втора вълна от проливни дъждове.
Метеорологичните карти демонстрират дъждовните облаци, които се завихрят със система от ниско налягане от югозапад и се движат през цялата страна и нагоре денем. Жълтото предизвестие от Met Office се простира от Корнуол до Кент и в този момент е разширено, с цел да обхване по-голямата част от Източна Англия. В пика си потопът се чака да види 32 (1,2 инча) дъжд на час и до 50 мм (1,96 инча) в най-тежко засегнатите региони.




