Британското правителство каза, че е дълбоко обезпокоено, че двама британски

...
Британското правителство каза, че е дълбоко обезпокоено, че двама британски
Коментари Харесай

Лондон: Военнопленниците не трябва да бъдат използвани за политически цели

Британското държавно управление сподели, че е " надълбоко обезпокоено ", че двама английски жители, хванати до момента в който взели участие в сражения на страната на украинските въоръжени сили, са били наказани на гибел, съобщи АП, представена от Българска телеграфна агенция.
Всичко по тематиката: Руската инвазия в Украйна 5920
Говорителят на премиера Борис Джонсън -  Джейми Дейвис сподели, че според Женевската спогодба военнопленниците имат право на имунитет за присъединяване си в бойни дейности и " не трябва да бъдат употребявани за политически цели ". " Ще продължим да работим дружно с украинските управляващи, с цел да осигурим освобождението на всички английски жители, които са служили в украинските въоръжени сили и са арестувани като военнопленници ", добави той.

Британският външен министър Лиз Тръс осъди смъртните присъди, издадени против двамата британци и назова решението на съда в подкрепяната от Русия самопровъзгласила се Донецка национална република (ДНР) " подправено правосъдно решение ". " Напълно съдя присъдата, издадена против Ейдан Аслин и Шон Пинър ", заяви  тя.

" Те са военнопленници. Това е подправена присъда без безусловно никаква легитимност ", добави Тръс.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР